czwartek, 1 listopada 2012

Dieta octowa!

Ocet jabłkowy a odchudzanie

Autorem artykułu jest Paweł End

Ocet jabłkowy jako panaceum na piękną sylwetkę? Czy dieta octowa rzeczywiście przynosi zaskakujące efekty i pozwala zrzucić zbędne kilogramy? Zobaczmy...
ocet jabłkowyPoszukiwanie skutecznych sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów to dobrze nam znana domena kobiet na całym świecie. Żadna chyba nie jest zadowolona ze swojej wagi na tyle, aby uznać ją za idealną, wiele zaś rzeczywiście potrzebuje sposobu, który pozwoliłby im zrzucić przynajmniej kilka kilo. Od lat poszukiwania te odwołują się nie tylko do możliwości koncernów farmaceutycznych, ale i do tego, co może nam dać natura i właśnie dzięki temu tysiące kobiet na całym świecie odkrywają ocet jabłkowy i korzyści wynikające z jego spożywania.
O zaletach kuracji odchudzających na bazie octu jabłkowego przekonana była już egipska królowa Kleopatra, o której mówi się, że serwowała sobie taki napitek po każdej uczcie, na której zdarzyło się jej zjeść za dużo. Nie tylko egipska władczyni wierzyła jednak w cudowną moc jabłek, nie od dziś wiadomo bowiem, że przekonanie o wyjątkowych zaletach tych owoców było charakterystyczne również dla Anglików. Już wiele setek lat temu mówili oni przecież, że człowiek jedzący przynajmniej jedno jabłko dziennie nie musi obawiać się chorób, trudno dziwić się więc, że dzisiejsze entuzjastki octu jabłkowego nie musza zbyt długo poszukiwać dowodów na to, że jest on naprawdę skuteczny.
Oczywiście, jeszcze zanim sięgniemy po ocet jabłkowy powinniśmy zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście wiemy, na co się decydujemy. Żadna z informacji o jego zaletach nie jest oczywiście przesadzona, nie możemy jednak wyciągać na tej podstawie wniosku mówiącego o tym, że ocet jabłkowy można pić litrami. Dieta octowa powinna uwzględniać zmianę nawyków żywieniowych, rezygnację z tłustego jedzenia i wizyt w barach szybkiej obsługi, a w dalszej kolejności również eliminację słodyczy, które, choć niewątpliwie smaczne, są śmiertelnym wrogiem zgrabnej sylwetki. O przystąpieniu do diety opierającej się na pozytywnych właściwościach octu jabłkowego nie zapominajmy również, że nie wolno podejmować radykalnych kroków bez konsultacji z lekarzem. Musimy być absolutnie pewne tego, że nie zaszkodzimy naszemu organizmowi próbując wyeliminować nadwagę, w innym wypadku bowiem nasz wysiłek okaże się nieopłacalny. Samą dietę znajdziemy bez trudu w poradniku kobiecym lub na stronach internetowych, o pomoc możemy jednak poprosić również dietetyka, który dostosuje ja do naszych potrzeb.

3 komentarze: