niedziela, 4 listopada 2012

Dieta Bananowa!


Dieta bananowa


Owa dieta występuje w trzech wariantach, a różnice pomiędzy nimi sa nieznaczne  - dotyczą tylko długości trwania danej kuracji i drobnych rozbieżności w jadłospisie. Warto zaznaczyc, że nie jest to taka zwykła dieta oczyszczająca.
Większość diet tego rodzaju stanowią niemalże głodówki, natomiast ta dieta na szczęście do takich restrykcyjnych nie należy. Warto zaznaczyć także, ze nie jest ona monotematyczna jak wskazywałaby na to jej nazwa. Faktem mimo to jest, że jej głównym składnikiem, jak sama nazwa diety wskazuje, jest banan. Niektóre opcje zakłądają zjadanie jednego banana dziennie, inne dwóch. Wszystko to oczywiście uzupełnione pożywnym muesli, mlekiem lub tradycyjnym posiłkiem z bezwzględnym wyłączniem słodyczy, lodów oraz tłuszczów zwierzęcych. Zatem nie taki diabeł straszny jak go malują – dieta bananowa nie jest żadną drakońską głodówką i szczerze trzeba przyznać, że chwała twórcom za to.

Twórcom tej diety rzecz jasna. Dyskusyjną kwestią w przypadku każdej diety oczyszczającej jest fakt potwierdzany przez lekarzy. Mianowicie chodzi o to, że każdy z nas posiada naturalny filtr, który usuwa z naszego organizmu toksyny – jest nim wątroba. Powstaje pytanie: czy naprawdę potrzebujemy diet oczyszczających, które często prowadzą do wymeczenia biednego organizmu i przynajmniej gwarantują zrzucenie kilku kilogramow w bardzo krótkim czasie? Można powiedzieć, że ostatni wymieniony skutek jest pożądanym efektem stosowania kuracji oczyszczających. 
Stosowanie diety 
Jak stosować dietę bananową? Nic prostszego - prezentowany tryb odżywiania słynie z prostoty, gdyż jadłospis nie jest czymś trudnym do zastosowania. Wystarczy postępować wedle poniższego schematu żywieniowego:

  • śniadanie, obiad i kolacja - porcja płatek musli, kilka łyżek płatek owsianych, mleko, łyżka miodu oraz pół banana,
  • podwieczorek - jabłko bogate błonnik oraz cenne witaminy.
Wada diety bananowej
Każda dieta pociąga za sobą pewne niepożądane efekty - nie inaczej jest w wypadku diety bananowej - osoba poddająca się tej "kuracji" może doświadczyć problemy związane z osłabieniem organizmu, a to za sprawą bananów, a dokładniej - zawartego w nich potasu, który w nadmiernych ilościach nie jest zdrowy.
 Podsumowanie
 Dieta bananowa, pomimo popularności innych diet autorstwa Dukana czy Atkinsa jest wiąż rozwiązaniem, które nie straciło na znaczeniu, głównie za sprawą eliminacji efektu jo-jo.


About the Author

Właściciel blogu o dietach :)

1 komentarz:

  1. szczerze mówiąc nie słyszałam o diecie bananowej, więc dobrze jest pogłębiać swoją wiedze :)

    OdpowiedzUsuń