piątek, 2 listopada 2012

Dieta Dukana


Co wiemy o Diecie Dukana?


Obecnie coraz większą popularnością cieszy się Dieta Dukana. Z satysfakcją i zapałem stosują ją kobiety jak i mężczyźni. Jej fenomen polega na tym, żenie wymaga głodzenia się, wielu godzin na siłowni, ani też stosowania dodatkowych środków farmaceutycznych. Jest bezpieczna dla zdrowia. SekretDiety Dukana polega na zmianie nawyków żywieniowych, dlatego jej efekty pozostają na zawsze. Najistotniejsze jest wprowadzenie białek do codziennej diety. Mają one za zadanie zastąpić spożywanie węglowodanów, dlatego dieta ta często nazywana jest Dietą Proteinową. Nie wymaga ona głodzenia się i zmiany godzin posiłków, co jest istotne dla osób, które pracują w nocy lub w systemie zmianowym, przez co nie mogą stosować diet ściśle związanych z godzinami przyjmowania posiłków.
            Dieta składa się z czterech faz, podczas których zmienia się jadłospis, nawyki i czas trwania danej fazy. W fazie pierwszej, która trwa do 10 dni, osiągamy najbardziej widoczny efekt. Mamy do wyboru produkty z 8 grup, które możemy spożywać o dowolnej porze dnia i nocy w dowolnych ilościach. W fazie drugiej naprzemiennie stosujemy dietę proteinową z warzywami i same proteiny. Faza ta pozwala szybko dojść do upragnionej wagi. Faza ta trwa tak długo, aż uzyskamy zaplanowaną wcześniej wagę. Faza trzecia trwa dziesięć dni na każdy utracony kilogram wagi ciał. Jest to najtrudniejszy okres i dlatego należy jak najściślej stosować się do diety. Oraz obowiązkowo jeden dzień ścisłej diety proteinowej raz w tygodniu. Faza czwarta trwa już do końca życia, polega na utrwaleniu efektu. W tym czasie stosujemy jeden dzień w tygodniu ścisłej diety proteinowej, najlepiej w czwartki oraz obowiązkowo 3 łyżki stołowe otrąb dziennie.
            Rezultaty Diety Proteinowej są widoczne bardzo szybko i nie dają efektów jojo. Osoby, które zastosują się ściśle do tej diety nabierają dobrych nawyków żywieniowych i już do końca życia stosują w swoim jadłospisie zdrowe produkty oraz jeden dzień tylko proteinowy. Dieta daje szybkie efekty przez zaskoczenie organizmu, ale potem osiągamy stabilizację i radość ze szczupłej sylwetki.3 komentarze:

  1. Ja nie stosowałam nigdy diety Dukana, ale w sumie to jak jem obecnie można nazwać dietą proteinową :P Dobrze się przy tym czuję i nie mam wahań wagi :)

    OdpowiedzUsuń
  2. podchodziłam do dukana dwa razy - i dwa razy kończyło się to dla mnie bardzo źle - utrata miesiączki co wiązało się później z walką o jej powrót w postaci hormonów.

    OdpowiedzUsuń
  3. To niezdrowe, ale co w dzisiejszych czasach jest zdrowe? ;)

    OdpowiedzUsuń