środa, 7 listopada 2012

Dieta Hollywodzka


Słynna dieta hollywoodzka


 Artykuł o diecie hollywoodzkiej składa się z następujących części:

  • czym będziemy się odżywiać,
  • potrawy a kalorie,
  • czego nie powinniśmy konsumować,
  • efekty diety,
  • co jeszcze warto wiedzieć. 
Czym będziemy się odżywiać?
Istotą prezentowanego sposobu żywienia są owoce. Twórca diety zaznacza również, iż podczas przystępowania do diety musimy pić każdego dnia półtora litra wody niegazowanej. Na początku możemy spożywać jedynie owoce, natomiast w kolejnych dniach wprowadzamy do jadłospisu cebulę i mięso. Na początku opisywana dieta raczej surowo, ale cierpliwe stosowanie się do szablonu niewątpliwie przyniesie efekty.
Potrawy a kalorie
Musimy je stopniowo ograniczać w taki sposób, by wreszcie osiągnąć poziom blisko 1350 kalorii na jeden dzień. Dieta hollywoodzka w porównaniu do innych trybów odżywiania pod względem ilości kilokalorii nie jest zanadto surowa. Natomiast rację żywieniowe powinny być niewielkie i konsumowane trzy razy dziennie. Pamiętajmy o tym, iż niezdrowe jest przejadanie się wobec tego postarajmy się unikać tej "pochłaniającej" czynności.
Czego nie powinniśmy konsumować?
Unikajmy szczególnie węglowodanów a także tłuszczów zwierzęcych. Wyrzućmy również z dietetycznego repertuaru mleko i jaja (na dwadzieścia jeden dni, gdyż tak długo trwa demonstrowana "terapia").
Efekty diety
Dieta hollywoodzka pozwala na zgubienie niemalże pięciu kilogramów w okresie trzech tygodni. Oczywiście poniektórzy zdołają stracić mniej na wadze, inni przeciwnie zaś więcej. Po zastosowaniu tej terapii odchudzającej może nastąpić efekt jo-jo, dlatego też warto pomyśleć o przystapieniu do jakiejś unormowanej diety po diecie hollywoodzkiej. Osobiście polecam dietę śródziemnomorską.
Co jeszcze warto wiedzieć?
Pod warunkiem, iż należysz do osób schorowanych, powinieneś już wcześniej zasięgnąć zdanie lekarza, który powie Ci czy dasz radę przetrwać tytułową hollywoodzką czy nie. Lepiej nie igrać z losem, bowiem może się okazać że np. przedstawiona dieta nie zapewnia wszelkich substancji, jakie są potrzebne do poprawnego funkcjonowania naszego organizmu, co może się dla niektórych osób (w przypadku bardziej niebezpiecznych chorób) skończyć trwałym uszczerbkiem na zdrowiu.
Reasumując, chcąc rozpocząć dietę hollywoodzką najlepiej dokładnie zapoznaj się ze szczegółami jadłospisu oraz efektami, których możesz się spodziewać, na podstawie czego zadecydujesz, czy dany sposób odżywiania Cię satysfakcjonuje. 


About the Author

Autor blogu kropelki.pl - diety i odchudzanie

1 komentarz:

  1. ja jednak jestem wierna sb, chociaż... czasami i tak lubię zgrzeszyć, ale od czego są ćwiczenia :D

    OdpowiedzUsuń