piątek, 23 listopada 2012

Ćwiczenia dobre na samopoczucie.

Ćwiczenia dobre na samopoczucie.


Autorem artykułu jest Li Li

Dla wielu kobiet fitness to coś więcej niż tylko ćwiczenia fizyczne mające poprawić wygląd i sylwetkę ciała. Fitness to nie tylko ćwiczenia. Ważny jest tu także aspekt psychiczny – to znaczy samopoczucie danej osoby.
Jak wiadomo, fitness poprawia wygląd i dobrze wpływa na organizm. Ale fitness najczęściej jest kojarzony z kobietami.  I trudno się temu dziwić. To szczególnie kobiety są wrażliwe i uczulone na punkcie własnej sylwetki oraz wagi ciała. Mężczyźni również zwracają uwagę na swoją sylwetkę i tężyznę fizyczną, jednak nie robią wokół tego tyle problemów, lamentów i rwetesu co kobiety.

Jednak dla wielu kobiet fitness to coś więcej niż tylko ćwiczenia fizyczne mające poprawić wygląd i sylwetkę ciała. Dotyczy to również kobiet w ciąży. Zarówno standardowy fitness, jak i fitness dla kobiet w ciąży to nie tylko ćwiczenia. Ważny jest tu także aspekt psychiczny – to znaczy samopoczucie danej osoby.

Już w starożytności znano starą zasadę, że ciało i psychika są nierozerwalnie ze sobą związane – coś w rodzaju systemu połączonych ze sobą naczyń, które są od siebie wzajemnie uzależnione. I już w starożytności dbano o harmonię pomiędzy ciałem a psychiką. Na pewno znaczący wpływ na tę harmonię ma taniec. Takie zajęcia jak kursy tańca  oferowane są przez wiele klubów.

Piękna sylwetka i prawidłowa waga ciała to dla wielu kobiet podstawa dobrego samopoczucia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zajęcia fitness mogą pomóc zarówno w utrzymaniu dobrej sylwetki, jak i w osiągnięciu optymalnej wagi ciała. Ale oczywiście, aby osiągnąć zadowalające efekty, trzeba pewien wysiłek w to włożyć. Nie bez przesady znane, obiegowe powiedzenie twierdzi: „ w zdrowym ciele zdrowy duch”. I jest w tym spora doza racji.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz